Kartell - meble i dekoracje

Kartell - włoski design z plastiku

Kartell to włoska fabryka, w która jest pełna kolorów i ciekawych form, w których dostrzec można dużą dawkę dobrego humoru.

Odznaczają się doskonałymi właściwościami technicznymi, dzięki czemu są nie tylko wytrzymałe, ale również przyjemne w dotyku. Swoją pozycję wśród śmietanki światowego designu Kartell zawdzięcza także ogromnej popularności w świecie showbiznesu, zarówno modowego, muzycznego, jak i filmowego. Marka współpracuje z wieloma osobistościami, a jej produkty nieraz pojawiły się na wielkim ekranie.

Kartell, wiodąca firma projektowa założona w Mediolanie w 1949 roku przez Giulio Castelli, od prawie 70 lat jest symbolem postępowego włoskiego designu. Jej historia to historia sukcesu, opowiedziana poprzez niesamowitą serię produktów - mebli, wyposażenia i oświetlenia - które stały się nie tylko częścią krajowego krajobrazu, ale także prawdziwymi ikonami współczesnego designu.

Podejmując współpracę z najbardziej prestiżowymi międzynarodowymi projektantami, kontynuował poszukiwania nowych technologii, form i stylów. Kartell współpracuje z najbardziej znanymi nazwiskami współczesnego designu, takimi jak Philippe Starck, Ron Arad, Antonio Citterio, Ferruccio Laviani, Piero Lissoni, Patricia Urquiola, Tokujin Yoshioka, Mario Bellini, Alberto Meda, Front, Nendo i Eugeni Quitllet.