Matrix International - ikony wzornictwa

Matrix International - ikony wzornictwa

Matrix International to włoska fabryka, któraod ponad 35 lat zachowuje kulturę modernistyczną, szanując jej złożoność, ponieważ łączy sztukę i sztukę użytkową.

Stworzyła obiekty projektowe stworzone przez bohaterów tamtych czasów i udostępniła je coraz bardziej świadomej i poinformowanej publiczności. Biznesowa przygoda Matrix miała jeden wspólny mianownik: tchnąć życie w projekty nigdy nie zrealizowane na poziomie przemysłowym, od ponownego odkrycia wycofanych produktów po ich ponowne wprowadzenie na rynek komercyjny.
Kolekcje Matrix wyrażają niepowtarzalną tożsamość, ale wywodzą się z tej samej wiary w możliwość budowania projektu przyszłości na dziedzictwie, które obdarzył modernizm. Żadne lepsze słowa nie są w stanie opisać ponadczasowej wartości autorów, którzy przyczynili się do przejścia architektury w kierunku modernizmu na początku XX wieku. Aż do lat pięćdziesiątych te pokolenia architektów i projektantów usystematyzowały język, a następnie ożywiły go, dając życie nowatorskim eksperymentom w formie.