Talenti - meble ogrodowe

Talenti to włoska firma znana na całym świecie jako firma specjalizująca się w projektowaniu i produkcji mebli ogrodowych.

Założona w 2004 roku przez Fabrizio Cameli, od początku swojej działalności firma charakteryzuje się umiejętnością projektowania i produkcji mebli i akcesoriów ogrodowych, które potrafią interpretować współczesne trendy i z dużą dynamiką reagować na rozwój rynku.

Meble Talenti wyprzedzają trendy projektowe, z sukcesem eksperymentują z innowacyjnymi technologiami i materiałami, wytyczają ścieżki designerskich mebli, a przy tym są tak wyrafinowane i wyrafinowane, że przełamują cienką granicę pomiędzy tym, co zewnętrzne, a tym, co wewnętrzne. Unikalne elementy wyposażenia, które mają urok wnętrza, a jednocześnie naturalność zewnętrza, kolekcje, które doskonale dopasowują się do każdego środowiska zewnętrznego, zarówno kontraktowego, jak i mieszkalnego, i odpowiadają różnym stylom, od najbardziej klasycznego po najbardziej współczesny.

Talenti Outdoor Living

Talenti Outdoor Living | Cruise Teak Collection
Talenti Outdoor Living | Venice Collection
Talenti Outdoor Living | Scacco collection
Talenti Outdoor Living | Swipe Collection

Projektanci

Przez lata firma podjęła cenną współpracę z projektantami o międzynarodowej renomie, aby na nowo zdefiniować zasady życia na świeżym powietrzu.Ludovica+Roberto Palomba, Ramón Esteve, Jean Philippe Nuel, Marco Acerbis, Karim Rashid, Nicola de Pellegrini i Cristian Visentin to tylko niektóre z nazwisk o międzynarodowej sławie, które przyczyniły się do napisania historii Talenti, tłumacząc wartości korporacyjne​​ w przedmioty.

Ludovica + Roberto Palomba

Ludovica Serafini, współzałożycielka wraz z Roberto Palombą studia Palomba Serafini Associati, od ponad 25 lat projektuje produkty, które wykraczają poza trendy.

Jej podejście jest przede wszystkim filozoficzne: poszukiwanie esencji w każdym projekcie, bliższe koncepcji równowagi kultur orientalnych niż stylowi nordyckiemu, celem jej pracy jest nie tylko osiągnięcie efektu estetycznego, ale także dobrego samopoczucia.

Przez lata stworzyła projekt odważny, pozbawiony niekonsekwencji, w równym oddaleniu od nadmiaru dekoracji i radykalnego minimalizmu, będący efektem doboru wartości i tematów, a nie redukowania projektu. Organiczne kształty i kwadratowość, niespójne światy, które udało jej się wprowadzić w dialog, to znaki rozpoznawcze jej projektów, podobnie jak w świecie łazienki, który uznaje ją za absolutną bohaterkę.

Ramón Esteve

Założyciel i dyrektor tytułowego studia architektonicznego i projektowego Ramón Esteve jest twórczym duchem organizacji. Utrzymując wyjątkową filozofię, jego holistyczne spojrzenie na życie doprowadziło go do ciągłego stawiania czoła nowym wyzwaniom, których nieuniknionym celem jest osiągnięcie doskonałości przy każdej okazji.

Po uzyskaniu dyplomu z architektury w madryckiej Scuola Tecnica Superiore w 1990 roku Ramón założył Studio Architektoniczne Ramón Esteve w 1991 roku. Zajmuje się zarówno architekturą i projektowaniem wnętrz, jak i wzornictwem przemysłowym na poziomie krajowym i międzynarodowym.

Posiadając stopień doktora architektury, od 2005 roku jest profesorem na Politechnice w Walencji w Szkole Architektury. Ponadto znajdował czas na prowadzenie warsztatów, wykładów i konferencji na temat architektury i projektowania. Przez lata współpracował z takimi markami jak Vondom, Porcelanosa, Inclass, Vibia i Gandía Blasco, wzmacniając swoje doświadczenie zarówno w projektach publicznych, jak i prywatnych, takich jak hotele, restauracje i apartamenty. Jego twórczość ma charakter, co stanowi punkt wyjścia w jego ciągłym poszukiwaniu doskonałości.

Carlo Colombo

Swobodny hit na międzynarodowej scenie projektowej, rozpoznawalny wśród bohaterów współczesnego parteru dzięki swojej całkowitej niezależności, z serią udanych produktów zaprojektowanych dla najbardziej prestiżowych marek.


Jego, ale także działalność zawodowa, to historia życia, w której ciekawość i pasja nierozerwalnie splatają się z umiejętnościami i kompetencjami. Historia pasji, pragmatyzmu i emocji, synergii ze współpracownikami i firmami, sugestii płynących ze spotkań, podróży, a przede wszystkim pasji do sztuki.
Ciekawskie spojrzenie na nią, miłośniczka eleganckich gestów, rzadko scenicznych, aspekt zarezerwowany dla jej najbardziej ekskluzywnych badań do granic możliwości ze sztuką i unikalnymi dziełami.

Karim Rashid

Karim Rashid urodził się w 1960 roku w Kairze. Jako młody człowiek przeprowadził się do Kanady, gdzie w 1982 roku ukończył wzornictwo przemysłowe na Uniwersytecie Carleton w Ottawie. Później kontynuował studia projektowe we Włoszech: w Neapolu u Ettore Sottsassa oraz w Mediolanie w pracowni Industrial Design Rodolfo Bonetto. Po powrocie do Kanady, w Toronto, współpracował z KAN Industrial Designers i jednocześnie założył Babel Inc. i North Studio (1985-91).

W 1983 roku założył własną firmę w Nowym Jorku. Do jego klientów należeli: CityBank (USA), Edra (I), Estée Lauder (USA), Phasem (I), Flos (I), George Kovacs (USA), Giorgio Armani (I), Guzzini (I), IMAX (CDN ), Issey Miyake (JP), Leonardo (D), Magis (I), Maybelline (USA), Nienkamper (CDN), Pure Design (USA), Sony (USA ), Tommy Hilfiger (USA), Totem (USA), Villeroy & Boch (Niemcy), Yahoo, Yves Saint Laurent (USA), Zanotta (I), Zeritalia (I), ZERODISEGNO (I).